Najszybsze sposoby na zmianę wystroju

Ciągłe przebywanie w tym samym otoczeniu nudzi. Niektórzy lubią częste zmiany w pomieszczeniach. Wymaga to dużych nakładów finansowych, jedli do każdej pracy chcemy zatrudnić specjalistę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podstawowe zmiany wykonywać samodzielnie. Nie jest to szczególnie trudne, a wystarczy: tynk, barwnik do betonu (https://budujmy.eu/pol_m_Farby-pigmenty-impregnaty-koloryzujace_Pigmenty-do-barwienia-betonu-427.html) i trochę kreatywności.

Pierwszą szybką zmianą jest pokolorowanie tynku barwnikiem do betonu. Wbrew nazwie używa się ich do innych mas budowlanych. Kolorowy tynk nakładamy na ścianę lub jej część. Jest to bazowa wszystkich modyfikacji. Możliwości barwienia są niezliczone, bo barwniki można łączyć. Dodatkowo różne proporcje barwników w stosunku do masy dają róże odcienie. Możemy zostawić ściany gładkie w jednym, nowym kolorze. Dużo bardziej widowiskowe jest jednak nadanie faktury nowej ścianie.

 

Do nadania faktury możemy użyć na przykład wałka do ozdabiania ciasteczek. Szybko przeniesie wzór na ścianę. Możemy również użyć zwiniętej ścierki.

Doskonałe efekty przynosi użycie serwetki wykonanej na szydełku i odciśnięcie jej wzorca na wilgotnym jeszcze tynku. Żaden gotowy szablon nie da tak eleganckich efektów.

 

Wystarczy troszkę kreatywności, aby nasze mieszkanie było niepowtarzalne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii materiały budowlane. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *